O Hakki Pilke

DomůO Hakki Pilke

Továrna HakkiPilke

Hakki Pilke štípací procesory se vyrábějí již přes 35 let

Hakki Pilke historie a současnost
„Na začátku byli tři mladí muži, garáž, nadšení a odborné zkušenosti se štípáním dřeva.“ Tak jsou popisovány začátky procesorů na výrobu palivového dřeva, které dnes zná celý svět pod značkou Hakki Pilke. Procesory Hakki Pilke disponují nejmodernějšími technologiemi a inovacemi, které pomáhají zlepšit efektivitu a produktivitu desítkám tisícům výrobců palivového dřeva. Hakki Pilke je dnes jedním z lídru evropského trhu, ale své produkty prodává na všech šesti kontinentech a spolu se sítí lokálních servisních středisek poskytuje i velmi dobré poprodejní služby.
Výrobní společnost procesorů Hakki Pilke se jmenuje Maaselän Kone Oy a sídlí ve finském Haapajärvi. V roce 2018 se stala součástí skupiny Terra Patris, která se kromě procesorů na zpracování dřeva zaměřuje též na těžební stroje, zakázkovou výrobu kovových komponent a produktů a výrobu lodí. Silné mezinárodní odborné znalosti a finanční podpora skupiny dává Hakki Pilke pevný základ pro inovace a dlouhodobý růst.

Dobrá návratnost investice
Sortiment procesorů Hakki Pilke je velmi široký od menších až po ty největší automatické štípače. Důraz je kladen na jednoduchost, snadnou ovladatelnost a bezpečnost. Ovládací prvky jsou ergonomické a padnou do ruky. Všechny procesory se mohou pochlubit automatickým napínáním řetězu AC 10, a to buď hydraulicky u vyšší třídy nebo mechanicky u menších strojů. Jednoduchost znamená i minimální potřebu údržby a nízké provozní náklady. Právě na nízké provozní náklady se Hakki Pilke zaměřuje. Pořizovací cena je sice nejviditelnějším nákladem, ale zdaleka není tím nejpodstatnějším. Při koupi je ale třeba analyzovat i skryté náklady jako jsou energetická náročnost stroje, a s tím spojené náklady na elektřinu nebo na pohonné hmoty, dále náklady na údržbu a rozhodně je důležitá i zůstatková hodnota při dalším prodeji stroje. Z této analýzy vychází pořízení procesoru Hakki Pilke velmi ekonomicky.